AnasayfaLinklerSample Data-ArticlesASRIN HASTALIĞI " MODA "

ASRIN HASTALIĞI "MODA"

Yeni,çağdaş ve modern günümüz dünyasının en güncel kavramı ; "KÜLTÜRLER ARASI DİALOG“. Evet;temelde değer yargılarımızı hiçe saymadan bilimde, teknikte ,sanatta dialoğa evet;fakat modernleşme yolunda koşar adımlarla ilerleyen Türk toplumu aşırı özgürlükçülük felsefesi ile bu ahlaki çöküntünün ahengine kaptırmıştır kendini adeta ....

Ve bu entegrasyon kendi içimizde bir başka kavrama yer vermiştir ; “KÜLTÜREL YOZLAŞMA”.Maalesef artık karşımızda emeline ulaşmış bir anlamda gelecek nesillerimizi bile esir almış , daha güçlü ve etkili materyalistler topluluğu bulunmaktadır.

Taban tabana zıtlıklar teşkil ediyor inanç ve yaşam olgularımızı.Öyleki;”YAŞADIĞI GİBİ İNANMAYA BAŞLAMIŞ,İNANDIĞI GİBİ YAŞAMAYANLAR”.Tam teslimiyet ruhu ile ,uyuşturulmuş beyinlerle bin hızla ilerliyoruz özgürlükler dünyasında hem de alabildiğine .......

Hatta öyleki millet olabilmenin her topluluğa nasip olmadığını unuttuk hepimiz.Yüzyıllar boyunca İslami ve insani değerlerimiz uğruna gerektiğinde vav gibi iki büklüm olduğumuzu,ama sözkonusu inancımız ve hakkın teslimi olduğunda ise ayaklarımız üzerine elif gibi diklenip bir olma,birlikte olabilme duygusunun sonucunu soylu, güçlü ve asil bir millet olarak ortaya koymuştuk.
Egemenlik milleti millet yapan değerlerdendir.Sömürmeden ,sömürülmeden millet olabilmenin onurunu ayrıca yaşadık tarihimiz boyunca.

Kaim bir medeniyetin sahipleri olarak bizler tarih boyunca devletsiz kalmamış bir milletiz.

Asırlar boyunca bu aziz milleti zayıf düşürecek kıranlar aranmış ve bu kıranlar sınırsız özgürlük reçetesi ile toplumumuzun temellerini sarsacak şekilde kanserli bir hücre misali yayılmıştır.

Millet ve ümmet olarak kaybetmeye başladığımız özdeğerlerimizin yanında en acı olanı ise onların bayrağını onlardan daha iyi taşır olduk global bir slogan uğruna, “MODA”.

Bazı aydınlarımızdı bu bayrağı ilk eline alanlar,hadi oradan ne aydını,sözde aydınlar;öyle ki bu memleketin sözde aydınları teknolojide ,bilimde geri kalmayı aziz milletimizin kılık kıyafetine esir görecek kadar kaptırmışlardı kendilerini bu akıma.Hani üstad Necip Fazıl’ın “Başörtüsü Bilime Engelmiş.. Heyhat..! Siz Uzaya Mekik Gönderdiniz de, Başörtüsüne mi Takıldı."Sözüyle gönderme yaptığı sözde aydınlar ve onlara el verenlerlerle birlikte yetişen yüzbinler...

İşte bugün sınırsız özgürlük felsefesinin,aşırı özgürlükçü ve materyalist bu akımların tesiri ile memlekette adam yetiştirme sevdası rafa kaldırılmış,evladından çekinen ana babalar evlat doğurmaktan korkar olmuş, memleket sevgisi millet olma onuru gibi kavramlar faşistlikle suçlanır olmuştur.

Çağdaşlığın ölçüsü kabul ettiler açık saçıklıkla aşırı özgürlükçülükte yarışmayı.Oysa milleti millet,bizi biz yapan değerlerdi bu yok edilenler,

Değerli dostlarım,sevgili genç kardeşlerim;

Avrupa'dan ihrac,asrın hastalığı olan ÖZGÜRLÜK;insanı bireyselleştirerek giderek daha da özgürleştirdi.Buna bağlı olarak en sonunda Avrupa ile birlikte tüm dünyada yok olmaya yüz tutan aile kavramının içi yeniden doldurulmaya çalışılmaktadır.Aslında Hedonizm(hazcılık)'in başarısı olan YALNIZLAŞMA, bireyin özgürlük yolculuğunu maalesef istatistiklere de yansıdığı gibi intihar eylemleriyle sonuçlandırmaya başlamıştır

İşte MODERNİZM'in etkisiyle aile içi bağların,iletişimin,ilişkilerinin zayıflaması sonucu gelenekselden moderne evrilen insanoğlunun şimdi de artık ÖZ'e DÖNME arayışı içine düştüğünü müşahede ediyoruz.

Son Söz;

Elbette düştüğümüz yerden çıkacağız bu kuyudan,hatta düşerken bıraktığımız ipe tekrar sarılarak.Yeniden ”Kurtuluşumuz olmalı bıraktığımız değerlerimize sahip çıkmak.

Kurtulalım gelin bu para etmeyen İZM’lerin pençesinden onların esir aldığı MİLLETLERİN GAFLETİNE düşmeden.

Gelin daha fazla geç kalmadan,başka nesiller kaybetmeden kendi içimizde hoşgörü,sevgi ,saygı temelli yeni akımlara kapılalım ve gösterelim millet olarak duruşumuzu…. (09.01.2013)

Fatih ÖREN